Z Francie rovnou do Rakouska…

Francouzské Saint-Lo a rakouské Gutau od sebe dělí 1422 km, ale spojuje je pořádání mezinárodních turnajů v pony-games. Konaly se tam druhý a třetí víkend v září a na obou místech vlála česká vlajka. Stejně jako ve Francii ji i u našich jižních sousedů nesl tým JK Rpety, který startoval v závodě kategorie U 14, jenž byl zároveň mistrovstvím Rakouska.

Český tým měl tentokrát již pět členů, což vždy dává více jistoty a koučovi vetší prostor k taktizování. Tým ve složení Sára, Marcela, Magdaléna, Claire a Lukáš vedla opět Alžběta Mašková a čekala na něj  tři kola a finále. Pro jezdce to byla premiéra na travnatém hřišti a i přes deštivé počasí to zvládli bez výrazných karambolů. Na průběh celého šampionátu dohlížel australský rozhodčí Andrew Rodaughan.

První kolo nebylo pro náš tým příliš bodově štědré, což se však v dalších kolech zlepšilo. Do finále tak postupoval ze čtvrtého místa a díky pečlivé hře bez jediné eliminace skončil nakonec na krásném třetím místě za německým a za domácím týmem.

Závod v Gutau byl další možností pro tým JK Rpety získávat zkušenosti a učit se od těch lepších – mj. v turnaji U14 startoval i rakouský jezdec Marvin Lorenz, kterého jsme měli možnost vidět letos na jaře v ukázkovém turnaji na Jezdeckém festivalu v Lysé n.L a který v srpnu získal stříbrnou medaili na ME ve Velké Británii. Každá podobná mezinárodní spolupráce je příslibem do budoucna pro další rozvoj pg i v našich klubech.

IMG_2666

IMG_2324

IMG_2719

IMG_2802

IMG_2689

IMG_2850

IMG_2999