Mezinárodní asociace pro mounted-games (IMGA)

Mezinárodní asociace pro mounted-games zastřešuje disciplínu mounted (pony) games napříč zeměmi i kontinenty. Bdí nad čistotou hry a nad základními hodnotami, které provází tuto disciplínu od jejího vzniku a které ji činí tak jedinečnou. Přátelský vztah ke zvířatům, ostatním hráčům (včetně soupeřů) a nadšení ze hry Vás natolik pohltí, že není možné ji nemít rád :-)

Česká republika (prostřednictvím Pony-games CZ) se stala členskou zemí v prosinci 2016. Zprávu z Valné hromady IMGA 2017 si můžete přečíst zde: general meeting IMGA 2017

oficiální stránky: www.mounted-games.org

Video IMGA (viz níže)

Co jsou to pony-games?

Domovinou pony-games (nebo také Mounted Games či Pony Mounted Games) je Velká Británie, kde vznikly v 50. letech minulého století a kde dodnes neztrácí na popularitě. Patronem byl princ Philip z Edimbourgu, jehož cílem bylo založit jezdecké odvětví přístupné mladým jezdcům, které nebude tak finančně náročné jako tradiční disciplíny. Řada úspěšných jezdců, jako například Whitakerovi, začínala právě v této disciplíně. V současnosti se hraje napříč kontinenty a zastřešuje ji IMGA (International Mounted Games Association) založená v roce 2003 (od konce roku 2016 je její součástí i Česká republika). Pro svou různorodost jsou tyto hry oblíbené nejen mezi samotnými závodníky, ale také u trenérů a to zejména u těch, kteří pracují s dětmi a mládeží. Poskytují totiž nespočet variací, díky nimž je možno rozvíjet jezdecké dovednosti svěřenců, zpestřovat hodiny a v neposlední řadě přispívají k výcviku poníku, zvláště těch nejmenší, pro něž bývá problém najít zkušené jezdce. Pony-games tedy vzdělávají poníky a motivují děti k tréninku, protože samy brzy pochopí, že mohou uspět, jen pokud mají poníka plně pod kontrolou :-)

Leave a Reply