Úspěšné P&MG Martinice 2019

Kdo zavítal o druhém červnovém víkendu do Martinic u Březnice, určitě nemohl přehlédnout pestrobarevné týmy a přeslechnout hlasité povzbuzování. Tamní velké kolbiště se již potřetí proměnilo v pony-games hřiště, aby tentokrát přivítalo Pony & Mounted Games 2019.

Pořádající spolek PONY-GAMES CZ v čele s Alžbětou Maškovou připravil soutěže pro všechny věkové kategorie od nejmenších dětí až po open, kde mohou startovat i dospělí. Svatý Medard k tomu navíc dopřál krásné počasí, takže hravý víkend mohl začít.

Oba dny zahajovaly nejmenší děti startující ve dvou až tříčlenných týmech v „Pony-games ze země“ a v „Pony-games přípravce“. Na menším klidném kolbišti byla postavena dráha, která nebyla vůbec jednoduchá – měla okolo osmi úkolů (od projetí slalomu až po umístění provazu do pošťáckého pytle). Jedna byla připravena na sobotu a druhá na neděli. Měřil se čas a za chyby se přičítaly trestné vteřiny. Po sečtení časů z obou kol byl vyhlášen vítěz. Jak v kategorii U8 tak i v U10 se jako nejlépe připravené ukázaly týmy z JK Rpety a s velkým náskokem zvítězily ve všech čtyřech soutěžích: U8 (PGZZ i PGP) – Patrik Opatrný, Tomáš Kubrycht a Anne-Marie Sternwaldová; U10 (PGZZ i PGP) – Šárka Červenková, Jolana Kubrychtová a Monika Sůrová.

Na velkém kolbišti se v šesti drahách závodilo v kategoriích U12, U14 a Open. Na hladký průběh závodů dohlížel mezinárodní rozhodčí Pierre-Luc Portron z Francie, který se na česká hřiště vrací již pátým rokem. Děti do 12 let soutěžily ve 4 – 5 členných týmech, U14 i Open ve dvojicích. V sobotu se jela dvě kola, z nichž každé mělo 5 až 9 her podle kategorie. Na základě průběžného pořadí se postupovalo do nedělního finále A, B nebo C, kde 7 až 10 her rozhodlo o vítězi. Nejvíce jezdců se sešlo ve skupině do 14 let – 17 dvojic. Ve všech třech soutěžích předvedli suverénní výkony zástupci rakouských pony-games a zaslouženě zvítězili. Jejich kouč Patrick Montgomery byl tedy nad míru spokojen a jak prozradil, P&MG Martinice byly pro některé z jeho svěřenců poslední generálkou před ME, které se koná za tři týdny v Irsku.

Zdá se, že k velké radosti pořadatelů odjížděli z Martinic spokojeni úplně všichni, včetně dětí, které ještě nesoutěžily s poníkem, ale mohly si vyzkoušet turnajovou atmosféru v PG bez pony, kde se střetlo šest šestičlenných týmů a bojovaly jako lvi. Navíc pro ně maminky z Rodinného centra Pampeliška Březnice nachystaly tvůrčí dílničky a zajímavé úkoly jim připravili zástupci společnosti Decathlon, který byl jedním z partnerů akce, spolu s firmou HeapCo a generálním partnerem společností Veolia.

Podrobné výsledky naleznete v rubrice Výsledky: http://pony-games.cz/turnaje/vysledky-2/vysledky-pmg-martinice-2019/

Fotografie z dílny Petry Jansové budou k dispozici co nevidět ;-)

received_1184224565089912

pmg2

pmg4

pmg3