Trojanovické kolo plné barev

Na severní Moravě se na sváteční úterý 8. května závodilo v pony-games. Jezdecký klub Trojanovice pořádal druhé kolo Pony-games cupu. Protože se jedná o největší základnu této disciplíny na Moravě, mohli se účastníci těšit na hezký turnaj.

Od letošního roku přibyla do seriálu i soutěž pro začínající děti do 10 let, pro které je turnaj na velkém hřišti ještě moc náročný. Jmenuje se PG – přípravka a jezdí se ve dvou- až tříčlenných týmech, plní se rozličné úkoly za použití materiálu ze základních her. Jezdci jedou jednotlivě a započítávají se dva nejlepší časy. Oceňují se vždy všichni malí soutěžící, kteří se zúčastní, ale žlutou stužku si odnese jen jeden tým. V Trojanovicích si nejlépe s dráhou poradila trojice A. Liďáková, N. Liďáková a J. Janků.

Následovaly jednotlivé turnaje, které se díky polské účasti staly mezinárodním kláním. V kategorii U 12 se závodilo jak ve dvojicích tak v týmech. I když většině závodníků bylo teprve okolo 10 let, zapálení pro hru jim rozhodně nechybělo a bojovali o každý bod. Ve dvojicích se nejvíce dařilo domácím: Valštýnová – Rárová a mladší týmy ovládl usměvavý modrý tým z Polska.

Nejsilnější kategorií u nás bývají tradičně jezdci do 14 let. Rychlost poníků se zvyšuje, jezdecké dovednosti zlepšují a turnaje nabývají na dynamice. Tentokrát nenašli přemožitele „čtrnácky“ z JK Rpety a radovali se z vítězství v závodě týmů i dvojic (Bělohlávková – Hrkalová).

Poslední turnaj dne patřil nejstarším jezdcům do 18 let. Ze čtyř dvojic byla nejúspěšnější ta domácí (Kopřivová – Bečková).

Pomyslnou tečku za vydařeným dnem udělalo slavnostní dekorování vítězů a umístěných, za což se sluší poděkovat pořadatelům, kteří jako vždy vykouzlili úsměvy na tvářích všech dětí.

Na příště se již pony-games přesouvají do Čech a konkrétně do Martinic, kde se 2. června uskuteční Svátek dětí a poníků, jehož cílem je zapojit do hry úplně všechny děti.

Těšíme se na další setkání v pestrých barvách!

Obrazem na: https://youtu.be/BtEXT88K4Jk

pgc troj.