S pony-games do Normandie

Člověk si rád hraje a to v každém věku, což vysvětluje úspěch jezdecké disciplíny pony-games, která se již mnoho let rozvíjí po celém světě. Pony-games (či mounted games) pocházejí z Velké Británie a největší boom zažívají ve Francii. A právě díky spolupráci JK Rpety s představiteli Francouzské jezdecké federace se před necelými pěti lety dostaly i do České republiky.

Ve Rpetech používají při výuce jezdců metodu „škola hrou“, čemuž pony-games plně vyhovují, a zároveň umožňují těm pokročilejším účast na turnajích. A protože jejich partnerským klubem je Le Picotin sídlící ve francouzském městě Saint-Lô, rádi přijali pozvání na tamní mezinárodní závody v pony-games, které se konaly 8. a 9. září. Byla to již třetí účast zástupců JK Rpety na této akci.

Do Normandie se vydaly čtyři jezdkyně (S. Hrkalová, C. Pasquier, M. Bělohlávková a M. Boučková) spolu se svojí trenérkou A. Maškovou. Poníky si půjčovaly až na místě a měly tedy pouze dva dny na to, aby se s nimi seznámily. Při turnaji je ideální, aby v týmu startovalo pět jezdců, mohou se tak lépe střídat. Z tohoto důvodu doplnil český čtyřlístek Leo Leboucher, člen klubu Le Picotin.

Tým nastoupil během dvou dnů do čtyř turnajů kategorie U 14, ve kterých se hrálo celkem 32 her. Celkové pořadí určoval součet bodů získaných v jednotlivých hrách. Po sobotních ne zcela přesvědčivých výkonech, způsobených zejména nedostatkem zkušeností z mezinárodních soutěží, se tým „vzmužil“ a v neděli podal skvělý výkon. Několik her dokonce vyhrál a ve třetím kole obsadil druhé místo. Ale ztráta ze soboty ho nakonec odsunula na celkové čtvrté místo.

To, že zůstala těsně pod stupni vítězů děvčata z JK Rpety až tak moc nemrzelo. Vždyť v týmech, které je porazily, bylo i několik účastníků letošního ME či MS. Jejich hlavním cílem je nyní sbírání zkušeností z větších podniků a pečlivá zimní příprava, se kterou by jim měl pomoci stejně jako loni trenér klubu Le Picotin, A. Ribault.

stlo2018

stlo7

stlo2

stlo4