Pony-games na jižní Moravě

Letošní první kolo Pony-games cupu proběhlo v neděli 8. dubna v jihomoravských Našiměřicích. Ve spolupráci s PG CZ byl poprvé pořadatelem akce klub TJJ Lucky Drásov a je nutno předeslat, že to podle očekávání zvládl na výbornou.

V sobotu soutěžím předcházel společný trénink, kterého se zúčastnilo na třicet dětí. Vedla jej A. Mašková a jezdci si při něm vyzkoušeli práci „v ateliérech“ neboli v drahách s rozličnými úkoly, které zlepšují přesnost vedení poníka, jistotu v sedle a rovnováhu jezdce.

Nedělní soutěže začínali PG přípravkou, letošní novinkou, která je určena dětem do 10 let. Ve 2 – 3 členných týmech absolvují postupně danou dráhu, v níž jsou různě upravené úkoly z prvních osmi her (úroveň 2). Jede se na čas, při čemž se započítávají dva nejlepší, jezdec neopravuje chyby, ale dostává za ně časovou penalizaci. V letošní premiéře se nejvíce dařilo týmu z JK Trojanovice.

Poté následovaly jednotlivé turnaje. Zahajovaly je dvojice do 12 let, ve kterých si se šesti hrami nejlépe poradila děvčata z JK Trojanovice. V U14 se nejvíce dařilo oranžové dvojici z Ponyklubu Kobeřice a v nejstarší kategorii, U18, se z vítězství radovala dvojice zastupující JK Rpety.

V týmových soutěžích si první místo v U12 vybojoval tým JK Trojanovice a v U14 tyrkysový tým JK Rpety.

Na regulérnost celého závodu dohlížela v pozici hlavní rozhodčí paní Mužíková, které stejně jako i všem ostatním, kteří se podíleli na uskutečnění akce, patří velký dík.

První kolo je tedy úspěšně za námi a už se můžeme těšit na další setkání. PGC zůstává na Moravě, příští kolo se totiž pojede 8. května v Trojanovicích. Takže brzy na shledanou! :-)

IMG_4684