PG Měšice: mezi diváky byl i klokan :-)

V sobotu 25. května měly závody v pony-games svou premiéru v Měšicích. Účastníky přivítal milý areál s dětským hřištěm a řadou zvířecích obyvatel od klokanů po oslíky.

Zahajovalo se dopoledne za krásného jarního počasí na malém kolbišti určeném začínajícím dětem. Na něm byla postavena dráha pro soutěž PG ze země (U10), ve které se děti učí správně vést poníka a při tom plnit různé úkoly jako přenést vlajku či míček. Z deseti týmů se nejlépe dařilo domácím z PonyParku Měšice. Následovala PG přípravka, kde již děti na ponících jedou, musí je tedy zvládnout řídit po dané trase a zároveň je opět čekají úkoly v podobě přenášení hrnečků, míčků apod. Děti se díky tomu v sedle uvolní, získávají jistotu, což je pro další výuku jezdectví nezbytné. Na start se postavilo 12 týmů, z nichž nejúspěšnější byl trojlístek děvčat z Jezdeckého klubu Rpety, který pony-games do České republiky před pěti lety přinesl.

Odpoledne byly na programu turnaje v pony-games, kde se soutěží v drahách vedle sebe, takže jezdec musí zvládnout poníka ve skupině ostatních, což je již náročnější, než když jede sám po kolbišti. Hrály se hry jako Slalom, Dvě vlajky či Pošťák, při níž jezdci musí umístit dopis do pošťáckého pytle a po slalomu jej předávají svému spoluhráči. Zahajovaly týmy do 12 let. Během jejich hry se spustil silný déšť, všichni ale statečně odolávali a turnaj dohráli. Vítězství si odnesl oranžový tým stáje Baštěk.

Nakonec se však počasí nad pony-games smilovalo a začalo opět svítit slunce, které pomohlo vysušit promočené dresy, a byl rozehrán turnaj dvojic do 14 let. Zde bylo dobře patrné, který z klubů se již této hravé disciplíně věnuje dlouhodobě. Nejlepší výkony předváděly jezdkyně ze Stáje NaPoli a z JK Rpety. O dva body byla nakonec lepší tyrkysová dvojice ze Rpet.

Měšické pony-games se tedy vydařily, za což patří velký dík pořadatelům. A teď se pozornost všech klubů směřuje na druhý červnový víkend do Martinic, kde se chystají Pony & Mounted Games otevřené všem jezdcům od nejmenších dětí až po dospělé (více info na www.pony-games.cz nebo na ponygames@email.cz)

mešice