Prvomájový Mělník

Fialky, Kopretiny, Nebeští jezdci, Modrásci a další se 1. května sešli na mělnické Podkově ke třetímu turnaji v pony-games. Májový déšť nás sice neminul, ale po chvilkové přeháňce se opět ukázalo jarní sluníčko, a jezdci v pestrých týmových barvách se mohli pustit do soutěžního klání.

Zdá se, že si tato disciplína začíná pomalu získávat své fanoušky a na start se tentokrát postavilo devět týmů. Jeden poník může startovat ve třech turnajích, na některých ponících se tedy vystřídalo více jezdců a bylo tudíž nutné rozdělit startovní listinu na tři díly. Protože však u nás ještě nefungují kategorie jezdců, sešly se tak v jednom turnaji děti diametrálně odlišných úrovní, což bylo pochopitelně silným handicapem pro ty nejslabší. Je nutno dodat, že přesto to nakonec všichni bravurně zvládli a tento problém se stal impulsem pro další vylepšení příštích her – jezdci budou do skupin rozdělováni na základě dosažených jezdeckých dovedností, aby bylo dosaženo co největší rovnosti šancí.

Bylo radostí sledovat  snažení všech závodníků a zejména zcela viditelné zlepšení jezdeckého projevu u dětí, které pony-games trénují již delší dobu, což je nepochybně důkazem toho, že mají pozitivní vliv na růst malého jezdce.

Podrobné výsledky – viz TURNAJE