Pony-games dobývaly sever :-)

V sobotu 17. června vstoupil Pony-games cup 2017 do své druhé poloviny. Jelo se již jeho 5.kolo a zároveň to byl historicky první turnaj v Ústeckém kraji. Mezi sopečnými vrcholy Českého středohoří bylo pro pony-games připraveno krásné hřiště v Židovicích u Libčevse.

Oproti trojanovickému kolu z minulého týdne, kde proběhl i turnaj „Benjamínků“, tentokrát byly vypsány jen tři „tradiční“ kategorie – tzn. U 12, U 14 a U 18. V té nejmladší čekalo na týmy šest her, se kterými si nejlépe poradilo družstvo JK Rpety. Připsalo si tak cenné body do žebříčku, na jehož základě bude postupovat desítka nejlepších v každé kategorii do zduchovického finále, které letos v srpnu zahajuje mistrovský pony-týden.

Mezi dvojicemi jezdců do 14 let, které si zahrály osm her z úrovně 1, vybojovala vítězství rpetská dvojice Boučková – Bělohlávková. Následoval turnaj vypisovaný pro nejstarší kategorii (do 18 let), který bývá početně nejslabší a to hlavně proto, že se u nás pony-games poprvé objevily teprve před třemi lety a průměrný věk jezdců je v nich nyní okolo 11 let. Z prvního místa se zde nakonec radoval zelený tým Stáje NaPoli.

Příští setkání pestrobarevných týmů je naplánováno na 1. července. Šesté kolo PGC přivítá JK Mělník. Skvělou zprávou je, že svoji účast potvrdil Pierre-Luc Portron, renomovaný mezinárodní rozhodčí z Francie, který u nás dlouhodobě pomáhá s rozvojem disciplíny pony-games. Pořadatelé tedy připravují kromě zmiňovaných kategorií i „seznamovací turnaj“ pro nejmenší a také „povídání o pravidlech s P.-L.P.“ 

 

IMG_5305

IMG_5334

IMG_5414

IMG_5407

 

IMG_5456

IMG_5459

 

 

IMG_5462