Mělník 2018: oranžovo-tyrkysová vítězství

         Jezdecký klub Mělník hostil v sobotu 30. června předposlední kolo letošního Pony-games cupu. Za slunečného počasí se soutěžilo ve čtyřech turnajích a v pony-games přípravce. Ta je určena začínajícím dětem do deseti let, které soutěží ve dvou až tříčlenných týmech a každý z jezdců absolvuje samostatně danou dráhu, při čemž se mu měří čas. Stejně jako v Martinicích i tentokrát se nejvíce dařilo oranžovému týmu Farmy Baštěk.

         Následovaly turnaje dvojic kategorie U12, ve kterých se opět radovali oranžoví, když zvítězila jejich dvojice V. Voborová a E. Havlůjová. Ve starších jezdcích, do 14 let, s přehledem zvítězila tyrkysová dvojice z JK Rpety: S. Hrkalová a M. Bělohlávková. Ta má letos za sebou již start na mezinárodních závodech ve francouzském Hopital-le-Grand, kde startovala druhý červnový víkend a přivezla si odtud hezké druhé místo. Poslední turnaj dvojic – pro jezdce do 18 let, ovládla další rpetská dvojice: M. Boučková a K. Vikusová. Závěr patřil týmové soutěži U14, v níž se týmu JK Rpety podařilo přidat ještě třetí vítězství.

         O prázdninách budou pony-games jezdci nabírat síly, aby se mohli všichni sejít první zářijový víkend (1. – 2. 9.) v Pardubicích, kde se bude konat poslední kolo PGC a také jeho finále. Kromě klasických turnajů jsou opět naplánovány soutěže pro začínající jezdce jako pony-games ze země či pony-games bez pony.

         Krásné prázdniny všem a v Pardubicích na shledanou!

IMG_5323

IMG_5592

IMG_5260

IMG_5392

IMG_5604

IMG_5433