HořoHry aneb kdo si hraje, nezlobí

V sobotu 17. listopadu JS Opatrný a JK Rpety společně uspořádali první HořoHry, akci určenou začínajícím dětem na ponících. Těch se v hořovické hale sešla téměř padesátka a čekala na ně tři soutěžní klání – pony-games přípravka, pony-games ze země a pony-games bez pony. Díky nim si malí jezdci mohli vyzkoušet, co se již naučili.

Jako první byla na programu soutěž pony-games ze země, kde se na start postavily dvou až tříčlenné týmy. Jejich úkolem bylo v co nejkratším čase projít danou dráhu s poníkem na ruce a zvládnout při tom např. přenesení vlajky či sebrání míčku.  Z vítězství se nakonec radoval trojlístek jezdkyň z Carrick Stables.

Následovala pony-games přípravka, ve které je dráha tvořena různě upravenými úkoly z prvních osmi pony-games her, jezdí se opět ve dvou až tříčlenných týmech a to na čas. Děti tedy musí zvládnout projet trasu co nejrychleji a navíc si procvičí rovnováhu v sedle, když musí např. sebrat míček z kuželu a umístit jej do vědra nebo přenést hrneček z tyčky na tyčku. V této soutěži (stejně jako v pg ze země) se počítají pouze výsledky dvou nejlepších jezdců v týmu, takže sčítání výsledků bylo napínavé. Nejrychlejšího času s nejmenším počtem chyb dosáhl tým JK Rpety, který jen těsně předstihl své tréninkové parťáky z hořovicko – rpetského týmu.

Aby na HořoHrách nechyběly opravdové pony-games, byla připravena ukázka osmi her. Představily se v ní čtyři jezdkyně z JK Rpety, kde se poprvé v ČR pony-games před pěti lety objevily. V osmi hrách měli diváci možnost vidět rozličné úkoly včetně naskočení na poníka či jízdu ve dvojici.

Závěrečnou soutěží byl pony-games turnaj, který se ovšem jel bez poníků. Startovalo v něm šest pětičlenných družstev, která k vítězství potřebovala zejména rychlé nohy a dobrého kouče. Hrálo se celkem pět her, při kterých diváci skvěle fandili. A protože malí závodníci bojovali ze všech sil, stali se vítězi úplně všichni.

První HořoHry se doopravdy vydařily a tak další vydání na sebe jistě nenechá dlouho čekat. O konkrétních termínech Vás budeme informovat.

Fotografie naleznete na https://daltontwoo.rajce.idnes.cz/Kone181117/  (login: mach, heslo: machova)

DSC_6310

DSC_5159

DSC_5699

DSC_5493

 

DSC_5628

DSC_6057

DSC_5638

 

DSC_5924